LOADING

Type to search

Stiri Generale / Evenimente

Campania „Un mărțișor din suflet, oferit unui suflet”

Share
Campanie umanitara – Valea Plopului – Editia a doua „Un martisor din suflet, oferit unui suflet”
În cadrul si la nivelul Parohiei „Sf. Cuv. Antonie cel Mare” din cartierul bucurestean Titan, str. Jean Steriadi nr. 19/A, sector 3, Bucuresti, initiem si organizam, si in acest an – 2015, o campanie umanitara, dedicata Taberelor de copii de la Valea Plopului si Valea Screzii, jud. Prahova, conduse de catre Parintele Nicolae Tanase…
Campania noastra umanitara a ajuns, acum, cu ajutorul lui Dumnezeu, si cu binecuvantarea Parintelui nostru Paroh Daniel Goga, la editia a doua, purtand numele, generic, „Un martisor din suflet, oferit unui suflet”, si ea se va concretiza/materializa/finaliza, si de aceasta data, în transportarea ajutoareler adunate/colectate, in ziua de sambata – 07.03.2015, orele 09,00, de la biserica noastra…
Pana atunci, va invitam pe toti, cu multa dragoste si aleasa daruire, sa participati, sa contribuiti si sa va implicati efectiv, la strangerea si organizarea acestei campanii umanitare, dedicata celor aproape trei sute de copii, adapostiti în Taberele de la Valea Plopului si Valea Screzii…
Aceasta campanie si colecta propriu-zisa va consta in strangerea/adunarea alimentelor neperisabile, constand in: faina alba de grau, faina – gris, faina de malai/porumb, zahar, sare, orez, paste fainoase, ulei, otet, conserve de post, lapte praf pentru diferite varste, obiecte de igiena personala, cum ar fi: paste si periute de dinti precum si pampers-uri pentru diferite varste si multe altele de acest fel…
De asemenea, pot fi colectate/achizitionate carti (inclusiv de la pangarul bisericii), care sa fie duse si daruite acolo, caci majoritatea copiilor sunt scolari…
Toate aceste produse si articole vor fi adunate/stranse/donate, la biserica noastra, in saptamana premergatoare plecarii noastre la Valea Plopului, adica in perioada 02 – 06.03.2015, intre orele 08 – 20…
Totodata, suntem dispusi si deschisi la organizarea, in parteneriat, a acestei actiuni/campanii umanitare (inclusiv prin colaborarea/cooperarea dintre doua sau mai multe parohii de aici, din Bucuresti), in vederea realizarii si (de)savarsirii unei actiuni frumoase, rodnice si binecuvantate, spre Slava lui Dumnezeu si folosul, real, al vietuitorilor asezamintelor de la Valea Plopului si Valea Screzii…
Prin urmare, va asteptam cu sugestii si propuneri in acest sens!…
De asemenea, am fi tare bucurosi daca atunci – sambata dimineata – 07.03.2015, am merge cat mai multi acolo, cu cat mai multe masini (chiar va rugam sa ne ajutati cei care puteti, cu mijloace de transport), pentru a putea duce/transporta in cele mai bune conditii, toate produsele si obiectele/lucrurile, care vor fi colectate pana vineri seara – 06.03.2015!…
Asadar, asteptam, cu multa preocpare duhovniceasca, implinirea acestui proiect/demers de suflet, care dorim sa fie unul bine organizat si realizat, producandu-ne, astfel, multa pace si bucurie, in casele, familile si sufletele noastre!…
Pentru alte/eventuale relatii/detalii sau informatii suplimentare, ne puteti contacta la urmatoarele numere de telefon:
 – 021/3452155 la Oficiul Parohial; 0744/643033 – Pr. Paroh Daniel Goga sau 0745/265661 – Stelian Gombos.
Stelian Gombos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *